Історія підприємства

Image

19 березня 1952 р. постановою Ради Міністрів СРСР був створений завод № 933 (п/с 192), згодом Дніпровський машинобудівний завод, з головним завданням – створення радіолокаційних комплексів для захисту держави від повітряного нападу.
Створений завод виявився на довгі роки в центрі величезної роботи державного масштабу. Учені й організатори промисловості вирішували найскладніші науково-технічні проблеми, де на всіх етапах історії заводу були злиті воєдино радіофізика, радіотехніка, радіоелектроніка, ракетна техніка, автоматика, матеріалознавство, системотехніка, інформатика. Усе це вимагало створення новітньої, небаченої науково-дослідної й виробничої бази.
Саме ДМЗ забезпечив виробництво апаратури і її впровадження для створення широкого спектра багатофункціональних і багатоцільових радіолокаторів у діапазоні хвиль від метрів до міліметрів, від потужних передатчиків у сотні мегават в імпульсі до найтонших параметричних підсилювачів прийомних сигналів. Поряд з виробництвом радіолокаційних комплексів, починаючи з кінця 50-х років, завод займається виробництвом обладнання зв’язку як військового, так і цивільного призначення.

З цією метою у складі заводу створюється монтажний відділ, який, виходячи з постійно зростаючих обсягів монтажу, згодом перетвориться в окремий структурний підрозділ – Виробничо-Монтажне Управління (ВМУ), що стало одним з найбільших підрозділів заводу з чисельністю близько 1 200 чоловік.
З 1993 року на ДМЗ у зв’язку з припиненням виробництва техніки військового призначення починається 100 % конверсія, яка повною мірою торкнулася й Виробничо-Монтажного Управління. Маючи величезний досвід у створенні й серійному випуску апаратури для телефонного зв’язку, у тому числі й цифрового, та відповідно до наказу трьох міністерств ще СРСР за розробки й організації серійного випуску нової електронної автоматичної телефонної станції ЕАТС-ЦА системи С-32 керівництвом заводу головним напрямком діяльності вибирається й затверджується розробка, освоєння та організація серійного виробництва сучасних телекомунікацій.
Разом з «Укртелекомом» і приватними замовниками перші ЕАТС-ЦА системи С-32 монтуються й впроваджуються «під ключ» у містах Луганську, Запоріжжі та Дніпропетровську, а потім і в 17 ти інших обласних центрах і районах України. За стислий час створюється повністю національний продукт – цифрова телекомунікаційна система «Дніпро» з національним програмним забезпеченням. Україна ввійшла до десяти країн світу, які мають свою національну телекомунікаційну систему.

Image
Image

У цей період, отримавши довіру одного з інвесторів, на базі Виробничо-Монтажного Управління, створюється окреме самостійне підприємство – «Наукове виробниче підприємство «Монтаж і впровадження телекомунікаційних систем» (НВП «МОНТЕКС»).
Відбувається повне переоснащення створеного підприємства обчислювальною технікою, створюється автопарк, будується корпус для виробництва, організації цілодобової технічної підтримки впроваджуваних станцій системи С-32 і «Дніпро», гарантійного ремонту обладнання, створюються відділи програмістів, розробників проектів і виробничий відділ.
НВП «МонТекС» здійснює цілодобове технічне обслуговування впровадженого обладнання і програмного забезпечення діючих на мережах зв’язку ЦАТС «Дніпро». Проводить гарантійне та післягарантійне обслуговування поставленого обладнання. На сьогодні 1 000 тис. абонентських номерів обладнання цифрових телефонних станцій працюють на мережах загального користування в 17 регіонах України, в тому числі й найбільша станція ємністю понад 89 тис. номерів.
В 2009 році в НВП «МонТекС» організовано увесь цикл виробництва цифрових АТС та телекомунікаційного обладнення. В 2010-2011 роках НВП «МонТекС» разом з іншими підприємствами бере участь у створенні, випуску та проведенню державних випробувань спеціальних станцій і пультів прямого спеціального зв’язку в інтересах «Держспецзв’язку». Поставлені і впроваджені станції і пульти працюють на мережі Урядового зв’язку. За виконання цієї роботи 15 чоловік відзначені керівництвом «Держспецзв’язку».

У 2014 році, за підтримки Дніпропетровської державної адміністрації, створено та впроваджено перший в Україні програмно-апаратний комплекс оперативно-диспетчерської служби швидкої медичної допомоги системи103. За впровадження Оперативно-диспетчерського центру швидкої медичної допомоги 20 фахівців підприємства відзначені керівництвом Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
В 2015 році збудована ОДС Центру екстреної медичної допомоги в м. Херсон, в 2016 році – в Сумській, Миколаївській та Запорізькій областях, 2017- в Київській та Чернигівський областях,. проводятьсяпроектні роботи для оперативно-диспетчерських служб в інших регіонах України. Розпочати роботи з запгальнодержавного проекту «112»
За час роботи НВП «МонТекС» сформувався колектив високопрофесійних керівників, конструкторів, проектувальників, інженерів, програмістів, монтажників, які в змозі вирішувати будь-які поставлені завдання. Сьогодні НВП «МонТекС» надає повний пакет послуг з розробки, виробництва, проектування, впровадження, сервісного технічного супроводу обладнання і програмного забезпечення. Спрямований у майбутнє на створення нових видів обладнання зв’язку та програмного забезпечення, НВП «МонТекС» веде повсякденну роботу з технічної підтримки впровадженого обладнання і програмного забезпечення та його подальшої модернізації.

Image

Контактна інформація

Вул. Будівельників 34, м Дніпро, 49055

Тел./факс: (056)747-34-01

e-mail: .

Тел.: 0-800-400-330 (цілодобово, безкоштовно з будь-якого оператора)

Авторські права

© ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО« Монтаж і впровадження телекомунікаційних систем «МОНТЕКС», 2000-2019

© Створення сайту «Интернет-мастер», 2019